21/07/35

ההצטרפות לחברת הסיבים האופטיים צוברת תאוצה - IBC חתמה על הסכם עם 018 אקספון

איציק בן-אליעזרמנכ"ל 018 אקספון: "018 תמשיך להוביל את התחרות גם מול קבוצות התקשורת הגדולות עם שירות מצויןגם על תשתית הסיבים של IBC"

דני לאוברמנכ"ל IBC: "הצטרפות 018 אקספון לתשתית הסיבים האופטיים היא צעד נוסף לעבר עולם תקשורת חדש שבו כללי המשחק משתנים והכוח עובר לצרכן באמצעות שקיפות ותחרות אמיתית".

חברת IBC הודיעה היום, כי חתמה על חוזה עם ספקית שירותי הטלפוניה לחו"ל ושירותי האינטרנט 018 אקספון. במסגרת החוזה תוכל החברה להציע ללקוחותיה קישור באמצעות תשתית הסיבים האופטיים וכן להציע את שירותיה בפורטל  הניטראלי שתפעיל IBC.

ההסכם בין IBC לאקספון מבוסס על המודל העסקי של Open Services Exchange, שייעודו לעודד חדשנות טכנולוגית ובחירה (חופשית) של הצרכנים באמצעות בניית רשת ניטראלית, הפתוחה לשימושו של כל בעל רישיון לתקשורת בישראל בתנאים שווים. בנוסף לחיבור לתשתית הסיבים האופטיים, ספקי השירותים הפועלים על גבי תשתית IBC יוכלו להציע לצרכנים מגוון רחב של שירותים באמצעות פורטל ניטראלי, דרכו משתמשי הקצה יוכלו לרכוש שירותים מגוונים מספקי השירות.

הקמת חברת הסיבים IBC מטרתה ליצור עולם תקשורת חדש לגמרי בישראל. כללי המשחק ישתנו בחודשים הקרובים בראש ובראשונה לטובת הצרכן וכן לטובת ספקיות התקשורת השונות. בקרוב תעלה IBC פורטל ניטראלי שיביא למציאות צרכנית שיווקית שלא הייתה קיימת בעבר בעולם התקשורת ויאפשר לצרכנים בחירה חופשית בין הספקיות, מהיריות גלישה וסימטריות במחירים תחרותיים והוגנים.

דני לאוברמנכ"ל IBC" ההצטרפות לתשתית הסיבים האופטיים צוברת תאוצה. הסכם ההצטרפות של 018 אקספון הוא צעד נוסף לעבר עולם תקשורת חדש. כללי המשחק משתנים והכוח עובר לצרכן תוך שקיפות ותחרות אמיתית. בקרוב יעלה הפורטל החדש ואיתו מציאות צרכנית שיווקית המאפשרת מעבר חופשי לגמרי בין חברות, דוגמת  018 אקספון ומהיריות גלישה סימטריות במחירים הוגנים. אנו מודים ל 018 אקספון על הבעת האמון וההצטרפות למהפכה שתביא את בשורת העולם החדש לכל בית בישראל".

איציק בן-אליעזרמנכ"ל 018 אקספון בשנים האחרונות תוך תחרות עזה בעיקר מול קבוצות התקשורת הגדולות, הפכה 018 לספקית אינטרנט גדולה ומשמעותית המשרתת עשרות אלפי לקוחות. אך טבעי בעייננו להציע את השירות המצוין שלנו במחירים אטרקטיביים גם על תשתית הסיבים החדשה המוקמת על ידי IBC ובאמצעות מערך שיווק שקוף והגון המתאים לערכים העסקיים שלנו ולאופן בו אנחנו משווקים ומספקים שירותים גם היום על תשתיות אחרות. אנו בטוחים שהצטרפות למיזם חדשני זה תקדם אותנו ואת לקוחותינו ותאפשר לנו להציע שירות כולל ואיכותי במחירים אטרקטיביים.

רשת הסיבים האופטיים, אשר תגיע עד לביתם של צרכני התקשורת בישראל, תיתן מענה למגמות עולמיות ומקומיות, כגון מחשוב ענן, אפליקציות מתקדמות, התלכדות טכנולוגית (נייח, נייד). המודל העסקי של IBC מבוסס על תשתית הסיבים ניטראלית המאפשרת לספקי השירות להציע מגוון עצום של שירותים ופיתוחים מתקדמים, כגון רפואה מתקדמת מרחוק,IPTV , סלולר דור 4, On line gaming, מחשוב ענן מתקדם, אחסון נתונים ברשת, למידה מרחוק, עבודה מהבית ועוד. שירותים אלו ועוד אינם אפשריים על גבי רשתות התקשורת הקיימות אשר אינן תומכות בתקשורת סימטרית.

21/07/35

חברת הסיבים האופטיים של ישראל IBC לרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלוויין: "לאסור את ההפצה והשיווק של קופסת HOT בשל הטעיית הציבור"

חברת הסיבים האופטיים של ישראל IBC, הגישה הבוקר, באמצעות באי כוחה, עו"ד עודד  לוי ממשרד פרופיובל לוי ושות', מכתב תלונה לשי באב"דמנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וכן  למועצת הכבלים והלוויין כנגד חברת HOT בעניין הטעיית הציבור באמצעות הכינוי "HOT Fiber".

בשבוע האחרון החלה הוט במסע פרסום נרחב לקופסת המדיה הביתית החדשה שלה אשר מותגה בשם "HOT Fiber". פרסומות אלה מככבות באמצעי המדיה השונים, בין היתר בתחנות הרדיו וערוציה הטלוויזיה הנתונים לפיקוחה של הרשות השנייה.

על פי נוסח המכתב, "בעולם התקשורת, למונח Fiber משמעות אחת ויחידה: סיב אופטי. עם זאת, בדיקה פשוטה של מרכיבי הקופסא ושל מאפייני הרשת של הוט שאליה היא מחוברת, מראה כי הקופסא אינה מיועדת להתחבר לרשת סיבים אופטיים ולכן הקשר בינה לבין המונח Fiber הינו מקרי בהחלט".

"לפיכך", כך נכתב "באמצעות המיתוג של הקופסא כ-"HOT Fiber", הוט למעשה יוצרת מצג מטעה הטומן בחובו הבטחה לשירות מהיר ואיכותי המבוסס על סיבים אופטיים. משמעות מיתוג זה של הקופסא היא הטעיית הציבור באופן שיגרום לו להאמין כי שירותיה של הוט  (או לפחות חלקם) מועברים על-גבי רשת מתקדמת המבוססת כולה (או לפחות ברובה) על סיבים אופטיים, בעוד ששירותים אלה מועברים בפועל על רשת הכבלים הוותיקה שלה".

כידוע, בימים אלו IBC פורסת  על-גבי תשתיותיה של חברת החשמל רשת של סיבים אופטיים, אשר צפויה לספק שירותי תקשורת רחבת-פס לכל בית בישראל ולהביא בשורה טכנולוגית אמיתית לצרכן הישראלי. בחודשים האחרונים זוכה רשת זו לפרסום נרחב בכל כלי התקשורת.

לטענת IBC במכתב התלונה "נדמה כי הוט בחרה לעשות שימוש ציני במודעותו ההולכת וגוברת של הצרכן הישראלי לבשורה הטכנולוגית שמביאה איתה רשת המבוססת על סיבים אופטיים, ולכן מיתגה את הקופסא תוך שימוש במונח "Fiber", המהווה כאמור הטעיה צרכנית גרידא".

לאור זאת, מבקשת חברת IBC מהרשות השנייה " לאסור על המשך פרסומה של קופסת המדיה "HOT Fiber" בערוצים הנמצאים בסמכותה של הרשות השנייה". וכן מבקשת מהמועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין "לפעול בהתאם לסמכותה האמורה לעיל ולחייב את חברת הוט להפסיק לאלתר את הפצתה ושיווקה של קופסת המדיה "HOT Fiber"."

לדברי דני לאוברמנכ"ל חברת הסיבים האופטיים של ישראל IBC: "חברת IBC נמצאת בשלבי הפריסה של רשת תקשורת הבנויה מ 100% סיבים אופטיים ( Fiber 100%). בעוד מספר שבועות  יחוברו הלקוחות הראשונים לרשת הסיבים ויתנסו לראשונה בישראל בהבדל התהומי בין רשת הבנוייה חלקה מסיבים לרשת הבנויה מ 100% סיבים . כבודו של המוצר החדש של הוט במקומו מונח אך אין לו  שום קשר לרשת תקשורת הבנוייה מ 100% FIBER . הגימיק של הוט הוא ניסיון לנכס את טכנולוגיית הסיבים מבלי להשקיע בבניית רשת סיבים אמתית לאזרחי ישראל . הסיבים האופטיים יביאו לכל בית בישראל עולם חדש של תקשורת סימטרית ובמהירות גבוהה הגבוהות בעולם ובמחירים תחרותיים והוגנים. " 

"ישנה חשיבות צרכנית ממעלה ראשונה לכך שרק שירותים המבוססים על סיבים אופטיים יוכלו להשתמש במילה Fiber על מנת לתאר את השירות שהם מציעים, כך שלא תיגרם הטעיה של צרכני התקשורת בישראל". כותבת חברת IBC למועצת הכבלים והלווין בסיכום המכתב, באמצעות בא כוחה עו"ד עודד  לוי ממשרד פרופ' יובל לוי ושות'. 

ולסיכומו של המכתב לרשות השנייה נכתב כי " מניעת הפרסום הינה הכרחית הן על מנת למנוע את הטעייתו של ציבור הצרכנים בישראל המצפה למוצר איכותי מזה שיש באפשרותה של הוט לספק".

21/07/35

נוכחות ישראלית בכנס הסיבים האופטיים - FTTH דני לאובר, מנכ"ל IBC חברת הסיבים של ישראל: "בשנת 2020 העולם יתחלק לשניים – אלו המחוברים בסיב אופטי ואלו שלא"

כנס הסיבים האופטיים (FTTH) הגדול ביותר בעולם, התקיים לאחרונה בשטוקהולם על ידי מועצת FTTH אירופה. בכנס, שמוכר כאירוע הנטוורקינג העיקרי והמרכזי למתעניינים בתחום רשתות הגישה האופטיות ייצג את ישראל דני לאובר מנכ"ל IBC חברת הסיבים של ישראל. לאובר, שהיה הישראלי היחיד בכנס,  נשא דברים במסגרת פאנל המנכ"לים שעסק בנושאים החמים סביב גל הפצת הסיבים האופטיים יחד עם מנכ"לים נוספים של שחקנים ואופרטורים עיקריים בענף והציגו את האסטרטגיה הכללית תוך מבט על שוק הסיבים האופטיים באירופה. 

כך אמר היום דני לאוברמנכ"ל IBC חברת הסיבים של ישראל על החשיבות של החברה והנוכחות הישראלית בכנס FTTH: "בשנת 2020 העולם יתחלק לשניים – אלו המחוברים בסיב אופטי ואלו שלאבזכות חברת IBC  זוכים הישראלים להיות בקבוצה הראשונה וכן בהזדמנות להמשיך ולהוביל את החדשנות העולמית גם בתחום האפליקציות מבוססות הסיבים